Wyszukiwanie recenzji

piątek, 25 luty 2011 10:39

David M. Buss - "Psychologia ewolucyjna"

Napisane przez  Wingman.pl
Oceń ten wpis
(0 głosów)
Psychologia ewolucyjna Psychologia ewolucyjna PUA Lifestyle

Pokaźny podręcznik akademicki (433 strony bez bibliografii) zawierający olbrzymia liczbę koncepcji, hipotez oraz wyników empirycznych dotyczących rożnych zagadnień poruszanych przez psychologię ewolucyjną.

M.in. właśnie na nich opiera swe najnowsze koncepcje Mystery'ego. Książka opisuje w jakiś sposób człowiek na przestrzeni wielu pokoleń radził sobie z rozwiązywaniem licznych problemów adaptacyjnych, m.in. walki o byt i wyboru partnera. Właśnie z tych racji przedstawione koncepcje są bardzo wartościowe - rzadko które nauka skupia się w tak dużej mierze na tych istotnych dla nas zagadnieniach. Chociaż wydawać by się mogło, że interesujący dla nas będzie tylko rozdział dotyczący kobiecych preferencji w doborze partnera i przelotnych kontaktach seksualnych to ja polecam lekturę całości - potrafią wyrobić właściwe podejście do takich spraw jak gromadzenie zasobów, pokrewieństwo, pozycja społeczna a nawet funkcje sztuk pięknych! Jednej rzeczy mi w książce zabrakło - chociaż jednego, nawet banalnego stwierdzenia, że reprodukcja (czytaj: seks) jest po prostu przyjemna, ale w żaden sposób nie zmienia to faktu położenia we mnie potężnych fundamentów filozoficznych i naukowych.

 

Dodatkowe informacje

  • Autor: David M. Buss
  • Tytuł: Psychologia ewolucyjna
Czytaj 10170 razy Ostatnio modyfikowano: wtorek, 29 listopad 2011 15:04

Recenzje publikacji - uwagi

Recenzje publikacji są tylko i wyłącznie subiektywną opinią użytkowników społeczności PUALifestyle. Celem naszych recenzji nie jest reklamowanie czy zniechęcanie do zapoznania się z publikacją a jedynie przedstawienie własnej opinii na ich temat. Dyskusja i inne opinie dotyczące wybranych pozycji dostępne są na naszym forum.

Sztuka uwodzenia

Sztuka Uwodzenia

Sztuka flirtu

Sztuka flirtu

Jak zagadać

Partner JakZagadać

Jesteś tutaj: Home Recenzje i analizy David M. Buss - "Psychologia ewolucyjna"