Wyszukiwanie recenzji

wtorek, 07 grudzień 2010 12:54

David G. Myers - "Psychologia społeczna"

Napisane przez  Wingman.pl
Oceń ten wpis
(0 głosów)
Psychologia społeczna Psychologia społeczna PUALifestyle

Akademicki podręcznik podstaw psychologii społecznej, który pomimo swych rozmiarów (672 strony bez bibliografii) z pewnością warto przeczytać.

Napisany jest świetnym językiem, wiec jeśli ta tematyka Cię interesuje to nie sposób się nudzić w trakcie jej lektury. Książka podzielona jest na 3 części poświęcone kolejno: myśleniu, wpływom i relacjom społecznym. Poruszonych i wyjaśnionych jest mnóstwo zagadnień związanych m.in z koncepcja "ja", postawom i zachowaniom, konformizmowi, perswazji, wpływom grupy, uprzedzeniom, atrakcyjności, konfliktom. Jako, ze mnóstwo zagadnień PU jest związanych z psychologia społeczną na pewno warto przeczytać ten podręcznik. Nie tylko by wiedzieć coś o podstawowym błędzie atrybucji, stronniczości w obronie ego czy facylitacji społecznej. Książka Myersa to potężne źródło wiedzy o samym sobie, szczegółowo wyjaśniająca wiele mechanizmów działających w naszym umyśle. Nie raz po jej lekturze złapałem siebie samego na myśleniu według pewnych schematów opisanych w książce. Z pewnością pozycja ta znacznie poszerza horyzonty, a i opowiadanie o niektórych zagadnieniach kobietom będzie czynnikiem podnoszącym nasza atrakcyjność.

 

Dodatkowe informacje

  • Autor: David G. Myers
  • Tytuł: Psychologia społeczna
Czytaj 18293 razy Ostatnio modyfikowano: wtorek, 29 listopad 2011 14:47

Recenzje publikacji - uwagi

Recenzje publikacji są tylko i wyłącznie subiektywną opinią użytkowników społeczności PUALifestyle. Celem naszych recenzji nie jest reklamowanie czy zniechęcanie do zapoznania się z publikacją a jedynie przedstawienie własnej opinii na ich temat. Dyskusja i inne opinie dotyczące wybranych pozycji dostępne są na naszym forum.

Sztuka uwodzenia

Sztuka Uwodzenia

Sztuka flirtu

Sztuka flirtu

Jak zagadać

Partner JakZagadać

Jesteś tutaj: Home Recenzje i analizy David G. Myers - "Psychologia społeczna"