Wybrane artykuły

Prev Next

Jak zrobić z niej seks-przyjaciółkę do 7 spotkania?

Bardzo niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę, że mogąc zmieniać stan emocjonalny dziewczyny, który ona bezustannie kojarzy z Tobą - poprzez to co robisz i mówisz - możesz ukształtować układ emocjonalny...

Chcesz sprawić aby kobieta się zakochała?

Kiedy dziewczyna jest zakochana, odczuwa zbiór określonych emocji względem Ciebie. Istnieje pewien mechanizm psychologiczny, który odpowiada za selekcję wszystkich emocji, jakie pojawiają się w wyniku tego co robisz podczas spotkań...

Psychologia uwodzenia kobiet. Twój wygląd.

Uwodzenie kobiet (oraz uwodzenie mężczyzn nota bene) ma w zasadzie jeden czynnik wyjściowy – jest nim Twój wygląd.Wygląd każdej kobiety oraz każdego mężczyzny możemy ocenić w skali 1-10, gdzie 10...

Atrakcyjność wizualna

Możesz powiedzieć, że temat brzmi banalnie i jest dla Ciebie znany, ale czy oby na pewno? W którymś ze swoich artykułów opisywałam czym jest atrakcyjność wizualna u mężczyzn, dzisiaj zajmę...

Myśl za siebie

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym skąd się biorą zasady?Wyobraź sobie, że kształtujesz jednostkę społeczną. Jednostka musi spełniać pewne określone założenia. Dziecko się rodzi i od początku jest uczone podążać za...

Jak wejść w ukochaną studentkę?

To zaskakujące, jak duża grupa mężczyzn stara się zdobyć kobietę, popisując się przed nią. Zobaczyłeś ją, masz z nią nawet jakiś kontakt w towarzystwie, podoba Ci się, co robisz?

Myśli o mnie, bo jestem

Siła zaistnienia w świecie percepcyjnym drugiego człowieka potrafi działać niesamowicie silnie.Teoretycznie, żyjemy w społeczeństwie i dziennie mamy kontakt z 30 - 70 osobami na różnym podłożu. Na ulicy i w...

Ona gra w Twoją grę

Sytuacja klasyczna – znajdujesz się w określonym miejscu i w promieniu 10 metrów widzisz grupę, w której jest kobieta która Ci się podoba – albo przynajmniej widzisz pojedynczą dziewczynę, która...

wtorek, 16 listopad 2010 11:53

Zdobywanie kobiet modelem progresji emocjonalnej

Napisane przez  F.
Oceń ten wpis
(0 głosów)
Zdobywanie kobiety modelem progresji emocjonalnej Zdobywanie kobiety modelem progresji emocjonalnej Wingman.pl

Pamięć emocjonalna

Sposób w jaki jesteś postrzegany przez kobietę która Ci się podoba, wynika bezpośrednio z tego, co ona pamięta na Twój temat. Innymi słowy, poprzez swoje zachowania (właściwe lub niewłaściwe) oraz poprzez konteksty sytuacyjne w jakich ona Ciebie widzi, wpływasz bezpośrednio na „zapis” tych informacji w jej umyśle.

To czy się jej podobasz całościowo, czy jesteś dla niej nudny, czy też jesteś dla niej pociągający i interesujący, wynika z jej sposobu myślenia o Tobie.

Innymi słowy, za każdym razem kiedy kobieta uświadamia sobie czy chciałaby się z Tobą umówić czy nie, odwołuje się do swojej pamięci o Tobie.

Na ową pamięć składają się takie czynniki jak:

  • pamięć o obrazach;
  • pamięć o dźwiękach;
  • pamięć o stanach emocjonalnych;
  • pamięć o zapachach, temperaturze, itp.;
  • pamięć o informacji logicznej;

W związku z powyższym, emocje która kobieta czuje w Twoją stronę (emocje pożądania, emocje zobojętnienia, itp.) są tak naprawdę pamięcią o tych emocjach.
To dlatego, osoby nieszczęśliwie zakochane po dłuższym czasie słabiej odczuwają emocje do niedostępnej im osoby.

Kojarzenie i zapamiętanie

Każde Twoje zachowanie zmienia emocje – zależnie - czy jesteście na spacerze i pikniku pośród zieleni i opalacie się w słońcu, czy się kłócicie - czy się śmiejecie, czy marudzicie, narzekacie albo rozmawiacie na smutne tematy – czy śmiejecie się z małp w zoo, czy stoicie w nudnej kolejce.

Za każdym razem to wpływa na jej emocje, na jej emocjonalny stan który przeżywa razem z Tobą. Nieświadomie tworzy sobie skojarzenia chwili z otoczeniem, muzyką, widokiem, czasem i wszystkim co wokół ma jakieś znaczenie, również z Tobą.

Dla lepszego zilustrowania tego procesu, wyobraź sobie przez chwilę salę projekcyjną w starym kinie. Istnieje taśma z obrazem i zupełnie niezależna taśma z dźwiękiem. Uruchomione są jednocześnie, więc widz ma wrażenie że projekcja istnieje jako jedna całość.
Teraz, dołóż do tego trzecią taśmę – taśmę z emocjami.
Za każdą decyzją kobiety stoją emocje. To, czy ona z Tobą zatańczy, czy się z Tobą umówi, czy nie umówi – zależne jest od tego, jak ona czuje się w danym momencie przy Tobie.

W związku z tym, nie ma większego znaczenia co powiesz, gdzie z nią będziesz – znaczenie ma za to równolegle zapamiętany stan emocjonalny.

To czy spotkania z Tobą się jej podobają czy nie, nie zależy od obrazów ani dźwięków, ani od pamięci logicznej.
Jest to zależne stricte od sposobu, w jaki ona się z Tobą czuje w tym czasie.

Kanał motywacyjny

Tak naprawdę na najgłębszym poziomie motywacja przebiega na dwóch kanałach – jest to unikanie oraz dążenie.
Innymi słowy, wszystko co robisz wynika z chęci doświadczania emocji pozytywnych oraz jednoczesnej potrzeby unikania doświadczeń negatywnych.

Progresja emocjonalna mówi o kojarzeniu zauważalnych elementów rzeczywistości oraz treści logicznej wraz z zapamiętaniem obrazów, dźwięków i łączeniem tego z samopoczuciem, które jest związane z oceną doświadczenia i siłą motywacji do ponownego doświadczenia tej sytuacji.

Prawo Efektu, Edward Thorndike, 1898
Zachowanie, które w danej sytuacji wywołuje odczucie zadowolenia (satysfakcję) zostaje skojarzone z tą sytuacją i jeśli w przyszłości sytuacja ta się powtórzy, to wzrasta prawdopodobieństwo, iż powtórzone zostanie także to zachowanie. Jeżeli natomiast w danej sytuacji zachowanie wywoła odczucie dyskomfortu, to spada prawdopodobieństwo powtórzenia się tego zachowania w podobnych warunkach w przyszłości.

Ostaszewski, P. (2000). Procesy warunkowania. w: J. Strelau (red.), Psychologia. Podręcznik akademicki. Tom 2: Psychologia ogólna (s. 104). Gdańsk: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Wnioski

Za każdym razem kiedy spędzasz z kobietą czas, zastanów się jakie emocje „nagrywane są” na pamięć o waszym spotkaniu.
Jeżeli zadbasz, aby jej emocje które zapamiętuje przy Tobie, związane były z zabawą, śmiechem, pozytywną energią, niedostępnością, pożądaniem, niedosytem i intrygą – zostaniesz w taki sposób zapamiętany w jej głowie i sytuacje które razem przeżyliście, zostaną zapamiętane w taki właśnie sposób, ponieważ wspomnienia sytuacji które doświadczyliście razem, dziewczyna odczuwa bezpośrednio przez pryzmat emocji równolegle skojarzonymi ze zdarzeniem.

Jeżeli na spotkaniu rozmawiasz z nią o tym jak wspinałeś się na skałę, o tym jak gonił Cię niedźwiedź i o tym co przeżyłeś, kiedy leciałeś balonem nad oceanem – kobieta skojarzy z Tobą właśnie te informacje, skojarzy emocje jakie dałeś jej opowiadając o tym i w ten sposób będzie Ciebie postrzegała.

Jeżeli natomiast opowiadasz jej o narastającym problemie hemoroidów wśród emerytów, albo o tym jak oszukał Cię były szef, albo o tym jaki zły jest świat a ludzie beznadziejni – stan emocjonalny, który towarzyszy tym rozmowom, kojarzony jest z obrazem Twojej osoby w jej umyśle.

Jeżeli powiesz coś ciekawego, to po prostu powiedziałeś ciekawą rzecz.
Jeżeli powiesz 10 ciekawych rzeczy, to Ty jesteś ciekawy.

I dopiero z tą wiedzą, możesz zastanawiać się i planować jak spędzać randki, gdzie kobietę zabrać i co z nią robić.

Pozdrawiam
F.
SztukaFlirtu.pl

Dodatkowe informacje

  • Poziom zaawansowania: Zaawansowany
Czytaj 67276 razy Ostatnio modyfikowano: środa, 26 marzec 2014 08:17

Sztuka uwodzenia

Sztuka Uwodzenia

Sztuka flirtu

Sztuka flirtu

Jak zagadać

Partner JakZagadać

Jesteś tutaj: Home Artykuly Zdobywanie kobiet modelem progresji emocjonalnej