PickUp Artist (Sztuka Uwodzenia / Artyści Uwodzenia)

PUA to w skrócie osoba, która ma dość odwagi żeby sięgać po to czego chce. Mechanizmem jego działania jest coś więcej niż wyuczone regułki, teksty i zachowania. Priorytetem w stawaniu się PUA, jest budowanie najlepszej wersji samego siebie przez naukę, samorozwój, doskonalenie umiejętności społecznych i poznawanie świata.

Historia PUA
Cała idea, że można nauczyć się uwodzenia pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Wszystko zaczęło się od dwóch panów. Rossa Jefriesa, który pod koniec lat 80' stworzył metodę opartą o NLP a którą nazwał Speed Seduction (jego pochodna w Polsce oraz europie, nazywa się NLS’em, a którą na początek sobie odpuść; to moja subiektywna opinia i mówię Ci to dlatego, że ja od niej zacząłem; po prostu wiem, że tak będzie lepiej mimo, że jest tam parę naprawdę zajebistych rzeczy). Drugim najbardziej znanym guru uwodzenia na świecie, jest Mystery aka Erik von Marcovick. To na jego osobie została oparta bestsellerowa powieść o community (społeczności) uwodzicieli „The Game” (w Polsce „Gra”), którą napisał późniejszy MPUA (Master of Pick Up Artist) Neil Strauss, znany jako Style. Później zaczęło się toczyć. Powstało wiele szkół na świecie, które uczą w jaki sposób uwodzić kobiety.

Historia w Polsce:
Pierwszymi, którzy stricte zajęli się szkoleniami z uwodzenia byli Andrzej Batko, Lech Dębski oraz Paweł Sowa, opierając swoje wykłady w stu procentach na NLS. Podobno pierwszego Hot Approach'e (otwarcie zupełnie nieznajomej kobiety) zrobili na krótko przed prowadzeniem szkolenia, dopiero gdy któryś z kursantów ich oto poprosił (jeżeli się mylę napiszcie do administratora a to zmieni). Następnie powstały szkoły Takie jak Akademia Uwodzenia (z której wywodzi się wielu innych trenerów, takich jak MaxHedon czy Tupack), Warsaw Lair, ostro rozwijająca się grupa, która ma na koncie wiele szkoleń u najbardziej znanych uwodzicieli... I wiele innych, od szkoły wywodzącej się od Mateusza Grzesiaka, aż do pojedynczych uwodzicieli prowadzących różne, mniejsze i niekoniecznie gorsze szkolenia. W Polsce szybko powstał szereg for zrzeszających uwodzicieli. Nasze fora też mają swoje historie. Powstały z myślą aby nie być masą nie znanych nicków tylko ludźmi z twarzami którzy praktykują, nie są tylko „kowbojami klawiatury”... zresztą jak chcesz wiedzieć o nas więcej to po prostu kliknij w linka forum.

Wiesz, o historii powstaniach szkół i portali można by napisać książkę. To co przeczytałeś to tylko duże, wystarczające streszczenie. Ważniejsze jest to co przeczytasz poniżej.

Podział:
Wszystkie szkoły uwodzenia możemy podzielić na dwie kategorie - bezpośrednią (Direct) oraz pośrednią (Indirect). Bezpośrednia polega na podejściu i otwartym demonstrowaniu swoich intencji. Prosty przykład konwersacji: „Jesteś interesującą dziewczyną, chcę cię poznać”. Metoda pośrednia polega na zatrzymaniu dziewczyny i stopniowym przechodzeniem do uwodzenia, czyli: „Czy mogła byś mi powiedzieć gdzie jest najlepsza kawiarnia? Gdzie napije się super kawy? Może...”. Żadna z tych szkół nie jest lepsza od drugiej, są one inne ale i komparatywne (uzupełniają się). My z chłopakami używamy ich obu bo wszystko zależy tak naprawdę od kalibracji momentu (dopasowaniu się do zaistniałej sytuacji).

PUA, kim jesteśmy i dlaczego się tego nie wstydzimy:
Zastanawiałem się nad tym akronimem i co tak naprawdę reprezentuje. W sieci poza portalami tematycznymi PUA ma najczęściej mylną i nieprzychylną opinię. Możesz myśleć, że uwodziciel to „zimny drań”, koleś który kocha posiadać, zaliczać i tylko to się dla niego liczy. Pewnie sądzisz też, że PUA poznaje kobiety tylko po to żeby się z nimi przespać a potem zostawić, od razu cię rozczaruje tacy nie jesteśmy!
Możesz pomyśleć, że ktoś kto uczy się od innych (w tym np. z for i szkoleń) uwodzić kobiety to frajer. Jeżeli tak to się przyznaje się, jestem takim frajerem. Jestem frajerem, któremu nie sprawia problemu podejście do dziewczyny, która mu się podoba. Jestem frajerem, który sprawia, że dziewczyny w moim towarzystwie czują się wyjątkowo. Jestem też frajerem, który jest szczęśliwy bo robi to co pragnie, realizuje swoje pasje i życiowe cele.
Jeśli wydaje się Ci że jesteśmy bandą sztucznych licealistów, którzy nauczyli się paru regułek dających nam takie rezultaty? To się zwyczajnie mylisz się. Jasne na początku każdy z nas potrzebuje jakichś narzędzi ale w momencie kiedy staje się to częścią nas. Kiedy jest kawałkiem naszej osobowości ta pewność siebie którą nabywamy, sposób mówienia, zachowywania, to staje się częścią Ciebie i ten uśmiech na twarzy...
Jeśli w końcu sądzisz, że wystarczy przeczytać jedną książkę i już się jest charyzmatycznym uwodzicielem? Uwierz, to nie jest jak z jazdą na rowerze. Musisz się tego całe życie uczyć, na początku pewnie duuuuużo razu spadniesz z roweru ale z każdym razem gdy na niego wsiadasz znowu i znowu jesteś w tym lepszy z każdym momentem. Wiesz ja siedzę w tym już długo i nadal nie jestem w tym tak dobry jak bym chciał.
Każdy z nas zaczynał inaczej i stał się kimś innym, wyjątkowym, mieszanką własnej osobowości z osobowością najlepszych uwodzicieli świata, ale w każdym momencie drobnych zmian jesteśmy sobą, bo nie da się być kimś innym - pamiętaj o tym.
Moje życie wcześniej wydawać by się mogło normalne, lubiłem (już nie lubię) słuchać Myslovitz. Chciał bym umrzeć z miłości - Comy, itp. Zastanów się, jakiego po słuchaniu przez godzinę takiej muzy łapiesz doła. Byłem zwykłym, mało pewnym siebie chłopaczkiem, który myślał, że miłość to coś co go w życiu nie spotka.

Jak chciałem nabrać odwagi na imprezie żeby pogadać z jakimiś dziewczynami musiałem z przyjacielem opróżnić 1/2 l wódki żeby było dobrze. Jak sądzisz z iloma dziewczynami wracałem do domu ? oświecę cię bo pewnie masz/miałeś tak samo z ŻADNĄ. Kiedyś dostałem maila z ofertą książki był ona o uwodzeniu na początku nie chciałem jej kupować myślałem sobie „Książka o uwodzeniu dobre sobie” ale maila nie usunąłem.

Po paru tygodniach postanowiłem ją kupić w końcu co mi szkodzi. Tak to ja byłem nie wyposażony w dostateczne umiejętności towarzyskie tak świat mnie czegoś nie potrafił normalnie nauczyć, musiałem tego nauczyć się sam i tak wpadłem w wir nowego lepszego życia, wszystko stało się jasne bardziej zrozumiałe wydaje Ci się że to banał ale dla mnie był to chyba najważniejszy moment w życiu bo potem wszystko się zmieniło.

I dziękuje za to że jestem tu i teraz. Spraw swojemu życiu niespodziankę bądź i żyj tak jak zawsze chciałeś. Ja zawsze chciałem tak żyć jak dziś jutro i jak będę za 50 lat Pokochałem siebie i świat. Aha zapomniałem Ci powiedzieć pewnie czytasz tego posta kilka dni po tym jak go napisałem może tygodni miesięcy albo lat teraz pewnie gdzieś staje się lepszy albo mam na kolanach dziewczynę o której zawsze marzyłeś, tą najfajniejszą.

I wiesz gdy jakaś kobieta kiedyś mnie zapyta czy tak mnie poderwałeś czy tym właśnie się zajmujesz ?. To powiem jej tak bo wiesz wymagam od siebie bardzo wiele bo chcę być najlepszy dla kobiety z którą będę chciał spędzić resztę życia i sprawić by była najszczęśliwszą kobietą na ziemi wymagam od siebie bo będę wymagał od niej.

Sztuka uwodzenia

Sztuka Uwodzenia

Sztuka flirtu

Sztuka flirtu

Jak zagadać

Partner JakZagadać

Jesteś tutaj: Home Wingman PickUp Artist (Sztuka Uwodzenia / Artyści Uwodzenia)